دستگاه پرکن مایعات اتومات و نیمه اتومات

09199613987 شماره تماس و ارتباط در واتس اپ
دستگاه پرکن مایعات

استفاده از دستگاه پرکن مایعات باعث بالا رفتن دقت در بسته‌بندی و همچنین افزایش بهره‌وری خطوط تولید می‌گردد. از این دستگاه جهت پرکردن انواع مایعات بصورت اتومات و نیمه توماتیک در ظروف مختلف استفاده می‌شود. 

کیان صنعت
کیان صنعت

دستگاه پرکن مایعات

یکی از مهم ترین نیازهای خطوط تولید در زمان بسته ‌بندی ریختن مایعات در ظروف و بطری‌ها می‌ باشد که با استفاده از دستگاه پرکن مایعات این عمل ضمن برخورداری از دقت و سرعت بالا، به صورت ساده، موثر و بدون دردسر انجام می‌گردد.
استفاده از ماشین آلات پرکن ضمن افزایش بهره وری کمک زیادی به دقت بسته بندی می کند. مایعات مختلف به منظور ریخته شدن در ظروف و بطری ها نیازمند روشی هست که ضمن داشتن دقت و سرعت عمل، مکانیزم موثر، ساده و بدون درد سری داشته باشند. از این رو با به کارگیری دستگاه پرکن مایعات می توان این نیاز را رفع نمود.
مایعات از نظر گرانروی متفاوت هستند. مثلا نحوه جاری شدن یک لیوان آب با یک ظرف مارمالاد تفاوت دارد. به همین دلیل مکانیزم تزریق در این نوع مایعات متفاوت است.

پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات جهت پرکردن انواع مایعات در ظروف مختلف به کار می رود. ماشین می تواند به درخواست مشتری پر کن تک نازله، دو نازله، چهار نازله و شش نازله و غیره.... تولید شود. نسبت به ظرف مشتری و ظرفیت مورد نیاز مشتری ماشینهای متفاوتی قابل ساخت است. این نوع ماشین ها در پنج دسته کلی ثقلی، سیلندر و پیستونی، واکیوم، پیمانه ای و پمپی توسط این شرکت تولید می شوند و در هر مورد بسته به نوع مواد، ظرف، حجم تزریق و دقت نوع پرکن متفاوت بوده و تعیین دقیق نوع پرکن نیاز به مشاوره با کارشناسان شرکت کیان صنعت دارد.

انواع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات با توجه به نوع کاربرد آن دارای طراحی های متنوعی می باشد. این دستگاه در دو مدل اتومات و نیمه اتومات طراحی و ساخته شده است.

پرکن مایعات اتومات 

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک، جهت پرکردن انواع مایعات در ظروف مختلف کاربرد دارد. در مواقعی که راندمان تولید بالا و خط تولید پیوسته است از دستگاه پر کن اتوماتیک خطی استفاده می شود. مانند: پرکن آب معدنی، پرکن نوشابه، پر کن دوغ و پرکن آب میوه.

دستگاه پرکن مایع، بسته به نوع کاربرد، در دو نوع خطی و روتاری ساخته می شود. دارای سیستم چکه گیر و درب گذار، درب بند، جت پرینتر، سیل القایی و در صورت نیاز شستشو می باشد.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک مناسب جهت پرکردن انواع مایعات مانند پرکن سس، پرکن ژل آتش زا، پرکن آب اسید و .... می باشد.

دستگاه پرکن مایعات اتومات جهت تولید با راندمان بالا کاربرد دارد.

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتومات

یکی از مدل های دستگاه پرکن مایعات، نوع نیمه اتوماتیک است که مخصوص پرکردن مایعاتی مثل آب و عرقیجات گیاهی و ... می باشد. دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک عموما به نام پرکن دستی شناخته می‌شود. در دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک دیگر دستگاه مجهز به نوار نقاله و دربند نیست. بنابراین راهبری محصول یا بطری به شکل دستی می‌باشد و درب بطری ها نیز باید به صورت دستی بسته شود. دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک به دو دسته رومیزی و یا شاسی دار تقسیم می شوند. هر دو نوع از لحاظ اشغال نمودن فضا نسبت به دستگاه های اتوماتیک بسیار مناسب بوده. پرکن مایعات رومیزی، پرکن مایعات خانگی و پرکن مایعات کوچک، یک نوع پرکن نیمه اتوماتیک می‌باشند. صنایع ماشین سازی کیان صنعت برای افزایش قابلیت نوع نیمه اتوماتیک، مدل رومیزی را همراه با شاسی و میز تولید می‌کند و با قیمتی بسیار مناسب به فروش می‌رساند.

دستگاه پرکن مایعات

 

دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی

از دیگر دستگاه های پرکن مایعات می توان به پرکن مایعات ثقلی اشاره داشت. این دستگاه برای پرکن مواد کم غلظت مورد استفاده قرار می گیرد. در این سیستم یک مخزن روی دستگاه تعبیه شده که دارای کنترل سطح می باشد و مواد به داخل ظرف هدایت میشود و توسط نازل های پنوماتیک کنترل حجم میشود. دستگاه پرکن ادکلن را می توان نمونه از دستگاه پرکن مایعات رقیق دانست.

پرکن مایعات غلیظ

از مهم ترین دستگاه های پرکن مایعات می توان به پرکن مایعات غلیظ اشاره داشت. این دستگاه برای پرکردن مایعات با غلظت بالا مانند عسل، رب، گریس و .. مورد استفاده قرار می گیرد. اگر مایع رقیقی در زمان پر کردن کف نکند، برای پر کردن آن نیز می توان همین دستگاه را به کار برد. بهترین دستگاه پرکن غلیظ موجود در بازار دارای جنس بدنه استیل هستند. به دلیل تنوع بالای تولید این دستگاه ها دارای قیمت های متنوعی می باشند. دستگاه پرکن شکلات را می توان به عنوان یکی از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ دانست.

عوامل مهم در انتخاب صحیح نوع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات جز ماشین آلات پیچیده است که باید الزامات بسیاری را، برای بهره ‌وریِ مطلوب آن رعایت نمود. از جمله میزان خورندگی محصول یا تیراژ تولید یا حتی محدودیت جایگاه و سقف مکانی که دستگاه باید در آنجا کار کند. موارد دیگری نیز وجود دارد که این امر سازندگان را وادار می‌کند، تا متناسب با نیاز خریداران، به شکل اختصاصی، دستگاه پر کن مایعات را طراحی و تولید نمایند.

مکانیزم پرشدن در پرکن مایعات

به طور کلی سه مکانیزم پرکن پمپی، پرکن ثقلی و پرکن سیلندر پیستونی برای تزریق مایعات با هر نوع گرانروی ای وجود دارد. هریک از این روش ها ممکن است برای مایعی مناسب و برای مایعی دیگر کارا نباشد. از این رو انتخاب درست مکانیزم تزریق اهمیت به سزایی دارد.

 • مکانیزم پمپ معمولا دقت چندانی ندارد و می توان برای انواع مایعات استفاده نمود. اما به دلیل ماهیت کارکرد برای موادی همچون گریس سرد که چسبندگی زیادی دارند  بسیار گزینه مطلوبی به شمار می رود.
 •  معمولا برای دستگاه پرکن عرقیات، دستگاه پرکن دوغ، انواع شوینده ها و سایر مایعات این چنینی از سیستم ثقل استفاده می شود. این سیستم ارزان قیمت ترین روش تزریق است و به کمک جاذبه و وزن خود مایع عملیات پرکردن صورت می گیرد. روش ثقل در بسیاری از دستگاه پرکن مایعات استفاده می شود.
 •   پرکن سیلندر پیستون نیز روشی دیگری است که در ماشین آلات هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد و دقت بالایی دارد. به دلیل ثابت بودن حجم تعیین و تنظیم شده، خطای مقدار تزریق مواد بسیار بسیار کم است به همین علت در مایعات با غلظت زیاد از این روش استفاده می شود.

 

از دیگر ماشین آلات صنعتی تولیدی در کیان صنعت می توان به دستگاه اسپری پرکن، پرکن چسب 123 و نوار نقاله اشاره داشت. برای خرید این محصولات با کیفت بالا با ما در تماس باشید.

09199613987            09357157293

 

پرکن مایعات سیلندر پیستونی

مکانیزم سیلندر پیستون، بالاترین قدرت و دقت را میان سیستم‌های نامبرده دارا می‌باشد، از این رو در مایعات کم آب بهترین انتخاب است. در محصولی همچون روغن مایع، پرکن ثقلی نمی‌تواند کارایی چندانی داشته باشد، و اگر اقدام به پرکردن مایعات کم آب با دستگاه پرکن ثقلی نمایید، دیگر باید قید سرعت کار ماشینی را بزنید. از همه مهمتر برای پر کردن مایعات در ظرفیت های کمتر از 1 لیتر باید دستگاه پرکن، دقتی بالا داشته باشد. مثلا برای پرکردن شیرکاکائو در بطری پت 100 سی‌سی، دستگاه پمپی و یا ثقلی دارای خطای میانگین 5 الی 10 سی‌سی می‌باشند و این مقدار برای بطری‌های کوچک زیاد است. با وجود این که این مدل گران تر از دو نوع دیگر می‌باشد اما قدرت و سرعت عملکردش کاملا ارزش هزینه‌ی آن را دارد.

تعمیرات، گارانتی دستگاه پرکن مایعات :

 1.    دستگاههای پرکن مایعات دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.
 2.     تمامی قطعات یدکی ماشین مایعات پرکن مورد نیاز خریدار علاوه بر آنکه از انواع استاندارد موجود در بازار ایران است (OPEN DESIGN)   در انبار ماشین سازی کیان صنعت نیز موجود می باشند.
 3.     تعویض  راحت قطعات و تعمیرات ساده بعلت سادگی در طراحی
 4.    قابلیت استفاده با برق شهری 220 ولت و 380 ولت برق سه فاز

قیمت دستگاه پرکن مایعات

 قیمت دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات ماشین سازی کیان صنعت، بسیار  متنوع می‌باشد. تعداد نازل های پرکن مایعات ازیک نازل تا ده نازل بصورت خطی بنا به سفارش مشتری قابل تغییر می‌باشد .

قیمت این دستگاه با توجه به نوع شیر برقی استفاده شده، نوع و مکانیزم عملکرد آن محاسبه میگردد، برای مثال نوع نازل اگر ثقلی باشد قیمت پایین تر و اگر سروو باشد دقت بالاتر و قیمت نیز بالاتر میرود. جنس بدنه و نوع فولاد و استیل به کار رفته، اندازه و جنس مخزن، سیستم کنترل، بخش اعظمی از قیمت این دستگاه ها را شامل می شوند. موءلفه های دیگری همچون تعداد نازل ها، سرعت و ظرفیت تولید و همچنین تنظیم دقیق پرکن نیز از عوامل تعیین قیمت دستگاه پرکن مایع است .
برای ثبت سفارش خرید و اطلاع از قیمت پرکن مایعات با ما در ماشین سازی کیان صنعت تماس بگیرید.

ساخت دستگاه پرکن مایعات

برای ساخت دستگاه پرکن مایعات، نسبت به شکل ظاهری و ظرفیت مورد نیاز مشتری دستگاه های متفاوتی قابل ساخت است. به عنوان مثال ساخت دستگاه پرکن مایعات مواد شوینده با ساخت دستگاه پرکن مایعات حلال دارای طرح و ابعاد متفاوتی است. برای ساخت دستگاه پرکن مایعات نیاز به اطلاعات دقیق از: نوع محصول، ابعاد بسته بندی و ظرفیت تولید است.
ماشین سازی کیان صنعت با سالها تجربه در ساخت دستگاه پرکن مایعات آماده ارائه خدمات و سفارشات دستگاههای اختصاصی، می باشد. تمامی دستگاه های ساخته شده در گروه صنعتی کیان صنعت دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و اطلاعات فنی با ما تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • مرادی
  قیمت حدودی دستگاه پرکن مایعات تولیدی توسط شما چقدر می باشد؟
  • مدیر سایت

   با سلام دوست عزیز. برای اطلاع از قیمت دستگاه پرکن مایعات و سایر ماشین آلات صنعتی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما لیست قیمت ها را برای شما ارسال نمایند.

تماس بگیرید